Yuvaköy Mah. 3706. Cad. No: 61/1 Yenimahalle/Ankara

Mermer

NERO PICASSO
ELEZIG VİŞNE
AEROLITE
AZUL MACAUBAS
BLACK PHYTON
BURDUR BEJ
DIANA GREY
EMPERADOR LIGHT
İSPANYOL EMPERADOR
GRIZO
MARINACE
MARMARA ÇİZGİLİ
MARQUEEN
SILVER WAVE
ORACLE
RAIN FOREST GREEN
PATARA
RAIN FOREST BROWN
BIANCO LASE
VOLAKAS FLOWER
VOLAKAS
UŞAK BEYAZ
VERDE GUATEMALA
WAVE BEIGE
TUNDRA GRİ
PALISSANDRO WHITE
BRUNO WHITE
CARRARA
BELVEDERE GOLD BOOKMATCH
SANDRA GREY
ARABESCATO CALACATTA
BRUNO PERLA
TOROS BLACK
NEGRO MARQINA
BELVEDERE
SAHARA NOIR
MİLAS LİLAC
CALACATTA
GREEN BUTTERFLY
CALACATTA VENA BOOKMATCH
ARABESCATO NOVA
COPA CABBANA
CALACATTA CREMO
COSMIC BLACK
THASSOS
MUĞLA BEYAZ
BELATRIX

MERMER

Mermer, metamorfik hareketlerin zamanla oluşturduğu kireçtaşının ısı ve basınca maruz kalmasıyla oluşur. Çoğunlukla mineral kalsitten (CaCO 3 ) oluşmakta ve genellikle kil mineralleri, mikalar, kuvars , pirit , demir oksitler ve grafit gibi diğer mineralleri de içerir . Metamorfizmanın koşulları altında kireç taşındaki kalsit, birbirine kenetlenmiş kalsit kristallerinin bir kütlesi olan bir kaya oluşturmak üzere yeniden kristalleşir.

Renkleri genellikle beyaz ve grimsidir. Fakat yabancı maddeler nedeniyle sarı, pembe, kırmızı, mavimtırak, esmerimsi ve siyah gibi renklerde de olabilirler. Mikroskop altında incelendiğinde, birbirine iyice kenetlenmiş “Kalsit Kristalleri”nden oluştuğu görülür.

Mermer Kullanım Alanları

Kullanım alanları olarak bina yalıtımlarında, Islak mekan ( Wc, Banyo, Mutfak, Koridor gibi ) diye tabir ettiğimiz bina alanlarında. Yapıların diş mekan peysajlarında. Otel ve alışveriş merkezi gibi yapıların dekarosyonunda. Binaların ortak kullanım alanlarında ( Basamak, Merdiven ve Döşeme gibi ).

  • Doğaltaştan elde edilen ürünler tarih boyunca insanlar tarafından işlenerek kullanılmıştır.
  • Mermer uzmanlığı incelik ve dikkat gerektiren bir iş olduğundan nasıl işleneceğinin bilinmesi gerekir.
  • Önceleri estetik ve dayanıklılığı sebebiyle sanatsal alanlarda kullanılan mermerin bugünkü başlıca kullanım alanları, inşaat sektörü, dekorasyon, heykelcilik, süs eşyalarının yapımı ve mezarcılıktır.
  • Bloktan üretilen plakalar ve diğer boyutlu ürünler, binaların iç ve dış kaplamasında, taban döşemesinde, merdiven basamaklarında, şömine, mutfak ve banyolarda, taşıyıcı sütunlarda kullanılır.
  • İç dekorasyonda masa, sehpa, biblo, avize,kültablası vs. ürünlerin yapımında önemli miktarlarda özellikle damarlı mermer, renkli mermer, oniks mermeri ve yeşil somaki tüketilmektedir. Sanat malzemesi olarak anıtlar ve heykellerde ise en değerli mermer türü olan beyaz renkli ve düzenli tane yapılı mermer kullanılmaktadır.

Kiffa Stone ile iletişime geçin ve bu eşsiz mermerleri evinize dahil edin!

antika alanlar
saat alan yerler
saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
antika müzayede
böcek ilaçlama
rfid