Yuvaköy Mah. 3706. Cad. No: 61/1 Yenimahalle/Ankara

Tan Brown

TAN BROWN
Ürün Tipi

Granit

Ürün İsmi

Tan Brown

Kalınlık & Yüzey

20mm – Parlak

Menşei

Hindistan

ürün detayı

Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir. Granit; Plüton içindeki taneler çoğunlukla gözle görülebilir büyüklüktedir. Granitin esas mineralleri feldspatın ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvarstır. Ayrıca mika, hornblend, piroksen ve ikinci gruba giren turmalin, apatit, zirkon, grena, manyetit gibi mineraller de bulunabilir.

• Granit içinde bulunan başlıca mineral silikat, kuvars ve feldspattır. Silikatlar, limon sitrik asit, sirke, içki eşi gibi sıklıkla mutfaklarımızda bulundurduğumuz asidik maddelere karşı tepkin göstermezler.
• Ultraviole ışınlardan etkilenip renk atmazlar, doku ve rengini her zaman gözetirler, cinsli hava şartına son derece dayanıklıdırlar.
• Granit ısılara ve çizilmelere karşı oldukça yüksek derecede dayanıklıdırlar. Granit mutfak tezgâhı üzerinde rahatlıkla ekmek kesilebilir, sebze de doğranır.
• Granitte bulunan feldisipat en düşük su emişine reelleştirir. %0,03-0,04 Böylece su tezgâhtan sızmaz ayrıca malzeme üzerlerinde kir kalmaz.

Kiffa Stone ile iletişime geçin ve bu eşsiz mücevheri evinize dahil edin!

UYGULAMA GÖRSELLERİ

antika alanlar
saat alan yerler
saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
antika müzayede
böcek ilaçlama
rfid